Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Soutěž žáků ZŠ 2021

Soutěž žáků ZŠ 2021V letošním roce se opět koná na naší škole motivační soutěž technických dovedností pro vycházející žáky základních škol z okolního regionu. Soutěž je organizována nejen pro chlapce, ale mohou se jí zúčastnit i dívky, které mají zájem o vzdělání v technických oborech. Soutěží se ve dvou kategoriích. Žáci mají možnost vyzkoušet si buď práci s kovem a dřevem při výrobě modelu ručního hamru, nebo mohou zvolit elektro zaměření, kde si vyrobí blikající okruh reagující na zvuky. Zároveň během návštěvy žáky informujeme o nabídce oborů vzdělání, které mají možnost na naší škole studovat. Formou exkurze se seznamují s prostředím učeben pro programování CNC strojů, speciálními učebnami pro hydrauliku, pneumatiku a měření, počítačovými i jazykovými učebnami a dílnami odborného výcviku a praxe. 

Fotografie z průběhu této soutěže jsou uvedeny ve fotogalerii.