Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Mezinárodní projektové setkání v Chrudimi

Mezinárodní projektové setkání v ChrudimiV týdnu od 17. –  21. října 2016 hostila Střední průmyslová škola Chrudim žáky a učitele z Itálie, Polska, Portugalska, Slovenska a Turecka. Proběhlo zde mezinárodní setkání projektu No Enemies Violence - Equal Rights v rámci evropského programu Erasmus+, na kterém partnerské školy spolupracují již třetí rok.

Během svého pětidenního pobytu se účastníci setkání seznámili se zásadami křesťanství, navštívili památník v obci Ležáky, Židovské muzeum v Praze a besedovali s představiteli města o lidech ohrožených sociálním vyloučením a o podpoře, kterou jim Chrudim poskytuje.

Vyvrcholením setkání byl Den přátelství, během něhož se zahraniční partneři naučili vařit české jídlo, zatančili si, lámali si jazyk při učení se vybraným českým slovům a prezentovali své školy a země. Zpestřením tohoto programu bylo setkání se starostou města Mgr. Petrem Řezníčkem. Pan starosta promluvil o historii a významu města, vzpomenul i nejvýznamnějšího chrudimského rodáka v osobě J. Ressela a poutavým způsobem seznámil účastníky se svými zkušenostmi. Se zahraničními učiteli diskutoval Mgr. Řezníček také o jejich zemích. Na závěr všechny účastníky potěšil drobnými dárky, které budou všem zahraničním účastníkům připomínat naše město i v budoucnu.

 

Mgr. Jana Vozarová,

koordinátorka projektu

Erasmus+ ČRu_web.jpg