Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Fotogalerie projektů > Erasmus + - smazat > Klíčová akce 2 - Erasmus+ > K2 - Slovenská mobilita - 25.1. - 29.1. 2016

Projektové setkání 25.1. - 29.1. 2016

Uvodni.jpg
Fotogalerie - Slovenská mobilita

V lednu 2016 se díky finanční podpoře Evropské komise uskutečnilo pod hlavičkou programu Erasmus+  několikadenní mezinárodní setkání žáků a doprovodných osob ve Spojené škole Martin. Tato mobilita se uskutečnila ve dnech 25. – 29. 1. 2016.

V průběhu setkání měli žáci možnost prohlédnout si jak školu, tak i město Martin a shlédnout prezentaci o slovenské škole. Součástí pobytu žáků na Slovensku bylo také vytváření výstavy o partnerských zemích, workshop s výtvarnou tématikou (zdobení perníčků, vytváření obrázků zažehlovací technikou a dekorování prkének pomocí ubrouskové techniky). V rámci programu se účastníci setkali s místostarostou města, následně pak se zástupci rómské menšiny, zúčastnili se debaty o rómské problematice, návštívili Muzeum rómské kultury. Tuto část setkání zakončila debata na téma ideální škola a řešení otázek co tolerovat a netolerovat ve škole.

Pobyt na Slovensku byl doplněn prohlídkou Bratislavy, návštěvou Vysokých Tater a Popradu. Poslední den mobility žáci pracovali v prostředí Twinspace na e-Twinningu.

 

Mgr. Jana Vozarová

koordinátorka projektu 

20. 6. Květa

Zítra: Alois

Návštěvnost stránek

1117241