Drobečková navigace

Úvod > Žáci > Maturitní a závěrečné zkoušky > Povolené pomůcky ke státní maturitě z českého jazyka, cizího jazyka a matematiky

Povolené pomůcky ke státní maturitě z českého jazyka, cizího jazyka a matematikyČeský jazyk a cizí jazyk

Z důvodů objektivity a regulérnosti průběhu maturitní zkoušky budou veškeré povolené pomůcky (pravidla českého pravopisu, slovníky apod.) ke státní maturitě z těchto předmětů poskytnuty školou.

Použití vlastních pomůcek nebude povoleno.

 

Matematika

Povolenými pomůckami jsou:

  • rýsovací potřeby,

  • kalkulačka bez grafického režimu, bez řešení rovnic a úprav algebraických výrazů, 

  • matematicko-fyzikální a chemické tabulky pro střední školy.

Z důvodů zajistění objektivity a regulérnosti průběhu maturitní zkoušky z matematiky budou všichni žáci povinni používat MFCh tabulky, které jim škola před zadáním didaktického testu z matematiky zapůjčí. Nikdo nesmí použít své vlastní tabulky, dovoleny jsou pouze tyto tabulky zapůjčené školou (ty, které byly předem zkontrolovány).

Zapůjčeny budou tyto tabulky:
Mikulčák Jiří a kol.: MATEMATICKÉ, FYZIKÁLNÍ a CHEMICKÉ TABULKY pro střední školy. Praha: SPN, 1989; 231 40 12.

Novější vydání těchto tabulek dnes dostupných na trhu jsou:

Mikulčák Jiří a kol.: MATEMATICKÉ, FYZIKÁLNÍ a CHEMICKÉ TABULKY pro střední školy. Praha: PROMETHEUS, 2009, dotisk 4. vydání; 95 31 132.

Pokud ale přesto někdo chtěl použít u maturitní zkoušky svoje tabulky, je povinen si je nechat zkontrolovat. Kontrola tabulek bude provedena v den konání zkoušky nejpozději 1 hodinu před začátkem maturitní zkoušky. Na době kontroly tabulek je možno se domluvit předem na emailové adrese: jaresova.miroslava@sps-chrudim.cz. V případě pozdní žádosti o kontrolu tabulek již nebude poskytnuta možnost použití vlastních tabulek, žák potom bude povinen pracovat již pouze se zapůjčenými tabulkami.

 

Ing. Petr Melichar, ZŘTV SPŠ Chrudim