Drobečková navigace

Úvod > Škola > Historie školy - starý > 1982 - současnost

Historie školy 1982 - současnost

Na konci školního roku 1982 - 83 odešel do důchodu dosavadní ředitel školy Zdeněk Gregor a do jeho funkce byl jmenován ing. Vilém Pliska.

Na základě nového pojetí výchovně vzdělávací práce v prvních ročnících byly na naší škole od školního roku 1984 - 85 zavedeny tři studijní obory: strojírenská technologie, strojírenská konstrukce, provozuschopnost výrobních zařízení.

V následujících letech začalo ve škole rozvíjet činnost středisko vědeckotechnických a ekonomických informací (VTEI). Od roku 1987 škola zajišťovala nový druh studia - čtyřsemestrové pomaturitní specializační studium se zaměřením na činnost konstruktéra v n. p. Transporta Chrudim.

Začátek školního roku 1989 - 90 se odehrával ve znamení oslav k 90. výročí založení školy, v jejichž rámci byly uspořádány různé kulturní a sportovní akce.

Výsledkem událostí 17. listopadu 1989 v Praze byla schůze odbočky Občanského fóra na naší škole dne 21.12.1989, kde byla řediteli Pliskovi vytknuta jeho dosavadní činnost a tajným hlasováním mu byla vyslovena nedůvěra. Dne 8.1.1990 se konaly tajné volby nového ředitele, kterým byl zvolen Petr Jílek, který se ujal funkce od 1.2.1990. První klasifikační porada tohoto školního roku řešila také záležitosti výuky cizích jazyků a zrušení klasifikace z občanské nauky. Škola se postupně oprostila od nejrůznějších brigád, přednášek, branných cvičení, politických školení aj. a mohla se plně zaměřit na výuku budoucích strojařů.