O PROJEKTU
Krátkodobý projekt mobility studentů a zaměstnanců v odborném vzdělávání a přípravě v období od 1.10. 2022 do 31.3. 2024
Číslo projektu: 2022-1-CZ01-KA122-VET-000073164
Název: Rozšíření odborných kompetencí žáků v oblasti CNC programování a implementace nových technologii svařování do školních vzdělávacích programů.
Tento projekt je zaměřený na žáky čtyřletých strojírenských maturitních oborů (strojírenství, mechanik strojů a zařízení) na Střední průmyslové škole v Chrudimi a učitele odborných předmětů a odborného výcviku.
Žáci v období od 20.3. 2023 do 31.3. 2023 absolvovali mobilitu ve Spojené škole v Martině, kde se seznámili v dílnách odborného výcviku a praktické výchovy s technickými parametry programovacího systému Heidenhain, jeho provozními režimy, obsluhou a řízením v ručním režimu. Získali zkušenosti a informace o struktuře programu, práci se soubory a nástroji. Zvládli na jednotlivých strojích upínaní nástrojů, měření nástrojů, nastavení nulového bodu obrobku, technologii oboustranného obrábění na tří-osém stroji, frézovaní závitů, tvorbu náročnějších kontur volnoobrysovým programováním, tvorbu a využívaní podprogramů a také práci s katalogy nástrojů a určování technologických podmínek obrábění. Cílem projektu bylo rozšíření odborných kompetencí účastníků stáže. Z hlediska obecných cílů vedl tento projekt také ke zlepšení motivace žáků ke studiu, k získávání dovedností a kvalifikace, které podporují osobní rozvoj, schopnost uplatnění v zaměstnání a účast na evropském trhu práce. Dalším pozitivem bylo zvýšení kvality odborného vzdělávání a přípravy a přitažlivosti technického vzdělání obecně.
V období od 2. 10. 2023 do 6. 10. 2023 se také ve Spojené škole v Martině uskutečnilo stínování pedagogů odborných předmětů a praktického vyučování. Cílem stínování bylo seznámení se s know – how hostující školy, která vyučuje svařování a pálení a má v tomto oboru letité zkušenosti a kvalitní odborné zázemí. Část pedagogů se účastnila stínování v odborných předmětech a získala zkušenosti v implementaci nových metod svařování do teoretické výuky. Druhá část pedagogů se věnovala stínování výuky v dílnách odborné výchovy a praktického vyučování. Zde si měli možnost sami vyzkoušet nové metody svařování na moderních strojích přímo v praxi, tak jak to učí kolegové žáky ve Spojené škole své vlastní žáky. Získané zkušenosti účastníci předali ostatním kolegům a aplikovali je do výuky jednat teoretické části ale do části praktické při hodinách odborného výcviku. Pedagog působící na partnerské škole, který celou aktivitu odborně zastřešovat je zkušený odborník v dané profesi. Je držitelem řady certifikátů, jako je evropský a mezinárodní svářecí technolog, zkušební komisař pro mezinárodní zkoušky svářečů podle ČSN ISO 9606 - 1, Auditor pro systémy kvality podle normy ČSN ISO 38342, a lektor sváření působící nejen na Slovensku ale i v České republice.
V Chrudimi 31. 3. 2024
Ing. Petr Záleský
V minulém školním roce získala naše škola grant pro pomoc školám v zavádění moderních pomůcek do výuky v rámci projektu EDUgrant. Díky této finanční podpoře ve výši 270 000 Kč byla dovybavena elektrotechnická laboratoř novými pomůckami a přístroji.
Vybavení pracovišť těmito pomůckami výrazně zkvalitní výuku z hlediska naplňování odborných kompetencí. Umožní vyhodnocování naměřených hodnot pro kontrolu a diagnostiku elektronických zařízení pro zpracování analogových a digitálních signálů, odstraňování jejich závad, seřizování a jejich pracovní nastavení. Žáci si budou moci osvojit činnosti spojené s identifikací závady, opravy a uvedení elektrotechnických zařízení a přístrojů, popřípadě jejich typických částí do provozu.
Název: Rozšíření odborných kompetencí žáků v programu Heidenhain u CNC řízených strojů a inovace strojírenských vzdělávacích programů
Projekt je zaměřený na žáky čtyřletých strojírenských maturitních oborů (strojírenství, mechanik strojů a zařízení) na Střední průmyslové škole v Chrudimi a učitele odborných předmětů a odborného výcviku
Žáci se seznámili s technickými parametry programovacího systému Heidenhain, jeho provozními režimy, obsluhou řízení v ručním režimu, naučili se orientovat ve struktuře programu, pracovat se soubory a nástroji. Zvládli upínaní nástrojů, měření nástrojů, nastavení nulového bodu obrobku, technologii oboustranného obrábění na tří-osém stroji, frézovaní závitů, tvorbu náročnějších kontur volnoobrysovým programováním, tvorbu a využívaní podprogramů a také práci s katalogy nástrojů a určování technologických podmínek obrábění. Cílem projektu bylo rozšíření odborných kompetencí účastníků stáže. Z hlediska obecnějších cílů vedl tento projekt k zlepšení motivace žáků ke studiu, k získávání dovedností a kvalifikace, které podporují osobní rozvoj, schopnost uplatnění v zaměstnání a účast na evropském trhu práce. Dalším pozitivem bylo zvýšení kvality odborného vzdělávání a přípravy a přitažlivosti technického vzdělání obecně. V neposlední řadě bylo cílem vyzkoušet a aplikovat ECVET v našem oboru vzdělávání.
Pro pedagogické pracovníky bylo při stínování přínosem seznámení se s know – how Spojené školy Martin, která vyučuje sváření a pálení plazmou a má v tomto oboru letité zkušenosti a kvalitní odborné zázemí. Získané zkušenosti účastníci předali ostatním kolegům a aplikovali je do výuky jednat teoretické části ale do části praktické při hodinách odborného výcviku. Pedagog působící na partnerské škole, který celou aktivitu odborně zastřešovat je zkušený odborník v dané profesi. Je držitelem řady certifikátů, jako je evropský a mezinárodní svářecí technolog, zkušební komisař pro mezinárodní zkoušky svářečů podle ČSN ISO 9606 - 1, Auditor pro systémy kvality podle normy ČSN ISO 38342, a lektor sváření působící nejen na Slovensku ale i v České republice.
DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL
REALIZACE INVESTICE 3.2.3
NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY
Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených
školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční
výuky ve školách během pandemie covid-19.
Střední průmyslová škola Chrudim se zúčastnila se spolu se zástupci dalších 9 českých škol Evropské konference eTwinning. Jejím hlavním tématem byla realizace inkluze ve vyučování. Konference proběhla 26. – 28. října 2017 ve městě St Julian na Maltě za účasti maltského ministra pro vzdělání a zaměstnanost Evarista Bartolo. Zástupci 42 zemí byli svědky vyhlášení nejlepších projektů, zúčastnili se panelové diskuze na téma inkluze i velmi hodnotných seminářů. Jednacím jazykem byla angličtina, ale vzhledem k pestrosti zastoupení zahraničních delegací bylo možno využít i další světové jazyky.
Mgr. Jana Vozarová
Ve dnech 26. 3. až 1. 4. 2017 proběhla v rámci projektu Erasmus+ odborná stáž 5 pedagogů technických předmětů zaměřených na obor mechanik silničních strojů.
Obor mechanik silničních strojů patří mezi jeden z oborů, který Střední průmyslová škola Chrudim nabízí. Naše škola se proto rozhodla renovovat zázemí tohoto oboru včetně úprav ŠVP a vybavení prostřednictvím odborné stáže několika pedagogů na Spojené škole Martin. Pro tento obor vytvořila Spojená škola v Martině moderní učební osnovy a disponuje inovativními vzdělávacími programy. Úzce spolupracuje s firmami jako např. (KIA Slovakia, Volkswagen Martina Citroen Peugeot Trnava) pro které vychovává budoucí specializované zaměstnance. Cílem job shadowingu bylo propojení odborného vzdělávání a klíčových kompetencí v rámci Evropského referenčního rámce. Důraz byl kladen zejména na odborné předměty a výuku v dílnách. Součástí job shadowingu byly hospitace na hodinách odborných předmětů (Automobily, Autoelektronika, Autoelektrotechnika, Diagnostika). Dalšími body programu byly exkurze do automobilových firem a servisů Mercedes, Kia, Volkswagen, Škoda, Citröen spolupracujících se školou, účast na předmětové komisi odborných předmětů, práce s interními vzdělávacími materiály.
Pro pedagogické pracovníky bylo velkým přínosem, seznámit se s know – how Spojené školy Martin, která vyučuje podobný obor a má v tomto oboru letité zkušenosti a kvalitní odborné zázemí.
Ing. Petr Záleský
manažer projektu
Dne 8. května 2017 začalo poslední projektové setkání No Enemies Violence – Equal Rights. Střední průmyslová škola Chrudim je do projektu Erasmus+ (strategické partnerství) zapojena již třetí rok. Místem konání tohoto posledního setkání šesti zahraničních škol byl slovenský Martin místo původně plánované Adany v Turecku. K této změně partnerské školy přistoupily vzhledem k situaci v Turecku a s ohledem na bezpečnost žáků.
Turecká škola zodpovědná za program však všechny své úkoly splnila se ctí. Účastníci vyslechli videozáznam besedy s islámským knězem, aby si uvědomili specifika tohoto náboženství. Turečtí partneři připravili též dokumentaci problematiky týkající se života imigrantů, naučili své přátele z ostatních partnerských škol vařit skutečnou tureckou kávu, tančit typický turecký tanec a také několik důležitých výrazů ze svého mateřského jazyka. Učitelé i žáci setkání dále debatovali o postavení a problémech postižených lidí v jednotlivých zemích. Italská škola připravila prezentaci o tom, jak si žáci představují dokonalou školu. Program byl doplněn návštěvou termálních lázní, výletem do Tater a prohlídkou zámku Bojnice. Na závěr úspěšného projektu žáci vytvářeli plakáty připomínající celý průběh projektu. Loučení probíhalo s nadějí, že navázaná přátelství budou pokračovat ještě dlouhá léta.
Mgr. Jana Vozarová
koordinátorka projektu
Název: Rozšíření odborných kompetencí žáků v oblasti CNC řízení strojů a inovace školních vzdělávacích programů
Projekt je zaměřený na žáky čtyřletých strojírenských maturitních oborů (strojírenství, mechanik strojů a zařízení) na Střední průmyslové škole v Chrudimi a učitelů odborných předmětů a odborného výcviku oboru „mechanik silničních strojů“
Žáci na Slovensku (Spojená škola Martin - 5. 2. - 18. 2. 2017)
Simulace práce CNC stroje - Slovensko - 1
Simulace práce CNC stroje - Slovensko - 2
GP_OPVK_Vzdělávání pracovníků silničního hospodářství a stavitelství
MZ o udržitelnosti projektu č. 1
MZ o udržitelnosti projektu č. 2
MZ o udržitelnosti projektu č. 3
MZ o udržitelnosti projektu č. 4
V rámci projektu vznikla také publikace Vozovky pozemních komunikací (Základy stavby a údržby) - níže zobrazená obálka, která je mj. také využita při výuce v rámci učebního oboru Mechanik silničních strojů.
Poslední aktualizace: 7. 8. 2018
17. října - 21. října 2016
V týdnu od 17. – 21. října 2016 hostila Střední průmyslová škola Chrudim žáky a učitele z Itálie, Polska, Portugalska, Slovenska a Turecka. Proběhlo zde mezinárodní setkání projektu No Enemies Violence - Equal Rights v rámci evropského programu Erasmus+, na kterém partnerské školy spolupracují již třetí rok.
Během svého pětidenního pobytu se účastníci setkání seznámili se zásadami křesťanství, navštívili památník v obci Ležáky, Židovské muzeum v Praze a besedovali s představiteli města o lidech ohrožených sociálním vyloučením a o podpoře, kterou jim Chrudim poskytuje.
Vyvrcholením setkání byl Den přátelství, během něhož se zahraniční partneři naučili vařit české jídlo, zatančili si, lámali si jazyk při učení se vybraným českým slovům a prezentovali své školy a země. Zpestřením tohoto programu bylo setkání se starostou města Mgr. Petrem Řezníčkem. Pan starosta promluvil o historii a významu města, vzpomenul i nejvýznamnějšího chrudimského rodáka v osobě J. Ressela a poutavým způsobem seznámil účastníky se svými zkušenostmi. Se zahraničními učiteli diskutoval Mgr. Řezníček také o jejich zemích. Na závěr všechny účastníky potěšil drobnými dárky, které budou všem zahraničním účastníkům připomínat naše město i v budoucnu.
Mgr. Jana Vozarová,
koordinátor projektu
Ze společného setkání byla na YOU TUBE publikována videa.
Ve dnech 17. – 23. dubna 2016 se naše škola – Střední průmyslová škola Chrudim zúčastnila Mezinárodního projektového setkání šesti evropských škol v polském městě Dobrzejewice. Setkání proběhlo v rámci projektu Erasmus+.
Pracovní náplň obsahovala prohlídku hostitelské školy v obci Dobrzejewice a nedalekého města Toruň, shlédnutí prezentací o rozdílech a podobnostech Polska a ostatních partnerských zemích. Další prezentace byly věnovány životu seniorů v dané oblasti. Program byl obohacen návštěvou muzea perníku s ukázkami jeho výroby a zdobení, dále setkáním s představiteli města Toruně a se zástupci nejstarších obyvatel. Pobyt v Polsku vyvrcholil dojemnou prohlídkou koncentračního tábora Osvětim a shlédnutím filmu v toruňském planetáriu. Na závěr setkání proběhl den přátelství, během kterého zúčastněné školy připravily výstavu o své vlasti, prezentovaly svoji školu a zemi a nacvičily společnou píseň s tématikou projektu. Účastníci mobility byli i tentokrát vybíráni dle ochoty pracovat na projektu, chování a jazykových dovedností.
Mgr. Jana Vozarová
koordinátorka projektu na SPŠ Chrudim
Autorem níže uvedených fotografií je Martin Plíšek, žák třídy MCZ1A, jeden z účastníků projektového setkání.
V lednu 2016 se díky finanční podpoře Evropské komise uskutečnilo pod hlavičkou programu Erasmus+ několikadenní mezinárodní setkání žáků a doprovodných osob ve Spojené škole Martin. Tato mobilita se uskutečnila ve dnech 25. – 29. 1. 2016.
V průběhu setkání měli žáci možnost prohlédnout si jak školu, tak i město Martin a shlédnout prezentaci o slovenské škole. Součástí pobytu žáků na Slovensku bylo také vytváření výstavy o partnerských zemích, workshop s výtvarnou tématikou (zdobení perníčků, vytváření obrázků zažehlovací technikou a dekorování prkének pomocí ubrouskové techniky). V rámci programu se účastníci setkali s místostarostou města, následně pak se zástupci rómské menšiny, zúčastnili se debaty o rómské problematice, návštívili Muzeum rómské kultury. Tuto část setkání zakončila debata na téma ideální škola a řešení otázek co tolerovat a netolerovat ve škole.
Pobyt na Slovensku byl doplněn prohlídkou Bratislavy, návštěvou Vysokých Tater a Popradu. Poslední den mobility žáci pracovali v prostředí Twinspace na e-Twinningu.
Mgr. Jana Vozarová
koordinátorka projektu
V neděli 12. 4. 2015 jsme přicestovali vlakem do Martina, kde nás přivítal ředitel školy Mgr. Zanovit. Pak jsme se ubytovali a následující den jsme začali pracovat se systémem Heidenhain.
Nejdřív jsme se seznámili s bezpečností práce a se základy programování, pak jsme se učili nastavit nástroje a vytvořit seřizovací list. Následovalo psaní jednoduchých programů ve 2D. Ze začátku jsme pracovali pod vedením pana mistra a časem už bez pomoci podle výkresové dokumentace. Druhý týden jsme už sami vytvářeli programy ve 3D a poslední den jsme byli testováni a hodnoceni.
Ve volném čase jsme si prohlédli město. Byli jsme ve Slovenském národním muzeu v Martině, v Turčianských Tepliciach, Bojnici nebo ve skanzenu v Martině. Také jsme měli přístup do posilovny, kde jsme jednou cvičili pod vedením pana ředitele. O víkendu jsme měli celodenní výlet do Vysokých Tater, kde jsme navštívili Štrbské a Popradské pleso a v neděli jsme měli celodenní výlet do Bratislavy.
Zpáteční cesta byla opět rychlíkem.
A co se mi na Slovensku nejvíc líbilo? Pohodová atmosféra a také to, že nás doprovázel náš třídní. Možnost se na všechno zeptat. Výlet do Bratislavy a exkurze do firmy Volkswagen Slovakia nebo taky společná večeře se slavnostním předáváním certifikátů.
David Remeš
účastník stáže
______________________________________________________________
Odkaz na twinspace: http://twinspace.etwinning.net/4203/home
Příprava na Program mobility CZ - Posílení odborných kompetencí žáků a pedagogů SPŠ Chrudim - 12.4. - 25.4. 2015 v Martině
(článek na stránkách Pardubického kraje)
Od roku 2014 probíhá v Evropské unii a přidružených zemích nový program pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+.
Střední průmyslová škola Chrudim se zapojila do Klíčové akce 1 tohoto programu podáním žádosti o grant na projekt Posílení odborných kompetencí žáků a pedagogů Střední průmyslové školy Chrudim, který byl v červenci 2014 schválen Národní agenturou k financování.
V období od 15. do 21. března 2015 tak tři pedagogové naší školy navštívili Spojenou školu v Martině, kde absolvovali zahraniční studijní pobyt v rámci tohoto projektu.
Hlavní součástí stáže byla hospitační činnost a to zejména na hodinách předmětů ekonomika, podnikání, management, marketing, účetnictví, právní nauka, komunikace v podnikání, analýza v podnikání, bankovnictví pro podnikatele, pojišťovnictví pro podnikatele, podnikové finance, logistika a distribuce, statistika, hospodářský zeměpis a podnikatelská etika. Pedagogům byl také předveden postup tvorby podnikatelského plánu a jeho obhajoba studenty nebo problematika cvičné firmy. Zúčastnili se také pracovní schůzky předmětové komise ekonomiky. Na závěr stáže proběhlo setkání se zaměstnavateli v regionu.
V osobním volnu měli účastníci možnost poznat přírodní krásy Slovenska, zejména města Martin a jeho okolí a třeba také shlédnout divadelní představení Les od ruského autora A. N. Ostrovského.
Nové zkušenosti, poznatky a know-how získané díky této mobilitě, doufáme, poslouží ke zkvalitnění výuky ekonomických předmětů na naší škole.
Mgr. Zdeněk Šípek
koordinátor projektu
Každý účastník setkání obdržel Certifikát o účasti, certifikáty jsou níže k nahlédnutí; po kliknutí na příslušný obrázek se certifikát zvětší.
Mezinárodní setkání se konalo v Portugalsku ve dnech 22. února 2015 až 28. února 2015.
Střední průmyslová škola v Chrudimi je jednou z mála škol, která ve spolupráci s Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy realizuje hned několik mezinárodních projektů v rámci programu Evropské komise Erasmus+. Jako žák školy jsem tak měl možnost zúčastnit se výměnného pobytu v zahraničí, který byl plně hrazený z prostředků EU.
Poslední týden v únoru se konala první mobilita projektu No Enemies Violence Equal Rights (N.E.V.E.R.) v Portugalsku. Poskytla nám mnoho cenných zkušeností a zdokonalili jsme se v angličtině. Přípravy nebyly přehnaně časově náročné, což mne velmi překvapilo. Šlo hlavně o vytváření prezentací, například o ČR, Portugalsku a jeho historii, kultuře a současnosti, které jsme pak se spolužáky úspěšně předvedli před zahraničním publikem. Velmi mě potěšilo, že jsem se nemusel starat o letenky, ubytování a další provozní záležitosti, které zajistili koordinátoři projektu z naší školy, a mohl jsem se tak soustředit na projektové aktivity. Během samotného průběhu mobility jsem poznal způsob cestování a odbavování na třech velkých evropských letištích: ve Vídni, Frankfurtu a v portugalském Portu. Cesta proběhla hladce. Celá naše delegace byla ubytována v hotelu v centru třetího největšího města Portugalska - Bragy. První den jsme byli přijati zastupiteli města Vila Verde, kde se nacházela naše hostitelská škola. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o životě v této oblasti. V tento den jsme si také prohlédli partnerskou školu EPATV. Tato škola připravuje žáky pro praktický život; po ukončení studia se její absolventi uplatní jako kuchaři, číšníci nebo mechanici a opraváři aut. Zástupci prvních dvou oborů nám předvedli své umění při kulinářském workshopu v prostorách školní jídelny. Celý projekt je zaměřený na výchovu mladých lidí k toleranci a chápání jiných národů, a proto jsme se přípravou výstavy o České republice zapojili do akce „ Den přátelství“. Tento program byl doplněný krásným tanečním vystoupením romských dívek během tanečního workshopu. Následující den byl vyplněný prezentacemi o zúčastněných zemích: Itálii, Turecku, Polsku, Slovensku, Portugalsku a České republice. Odpoledne následovala beseda s africkými studenty. Třetí projektový den byl zahájen zhlédnutím videozáznamu projevu europoslance J. M. Fernandese a besedou se zástupci portugalské policie a mládežnických organizací. Odpoledne jsme byli odměněni výletem k poutnímu místu Bom Jesus Sanctuary nacházejícímu se v horách nad Bragou. Na čtvrtek jsme se všichni velmi těšili. Strávili jsme jej v metropoli severního Portugalska - v Portu. Po prohlídce historického centra jsme měli možnost seznámit se s výrobou legendárního portského vína. Poslední projektový den jsme si zasportovali v místní tělocvičně, posilovně a bazénu, zúčastnili se jazykového workshopu a večer jsme se jen velmi neradi rozloučili při společné večeři.
Už od základní školy jsem si přál cestovat a poznávat nové lidi a kultury, ale neměl jsem k tomu možnost; příležitost se tak naskytla až na střední škole. A rozhodně není poslední - naše škola bude zapojena do projektů i v příštích letech, a umožní tak získat zahraniční zkušenosti až dvaceti studentům ročně.
Josef Češka
žák SPŠ Chrudim
(obrázek se po kliknutí zvětší)
Každý účastník setkání obdržel Certifikát o účasti; níže je na ukázku jeden Certifikát zobrazen.
(obrázek se po kliknutí zvětší)
SPŠ Chrudim je partnerem č. 15.
Hlavním záměrem projektu je poskytnutí podpory žákům základních škol, kteří se uvažují o budoucí vzdělávání v technických oborech. Tito žáci navštěvují naši střední školu a k obohacení přírodovědného a fyzikálního vzdělávání využívají všech možností, které jim naše škola může poskytnout. Využívají stejných učeben a pomůcek, které používají žáci střední školy, výuka je vedena zkušenými pedagogy školy. SPŠ v projektu přímo spolupracuje se ZŠ Smetanova – Skuteč, ZŠ Ležáků – Hlinsko, ZŠ Komenského – Luže a ZŠ U Stadionu – Chrudim.
Pro zájemce z řad žáků je otevřen kroužek elektrotechniky, kde se především prakticky seznamují se základy tohoto oboru.
Pro žáky SPŠ je také nabízena volnočasová aktivita – konstruování na počítači, která zájemcům umožňuje rozšířit a prohloubit znalosti a dovednosti pocházející ze školní výuky.
Žáci SPŠ i partnerských základních škol díky projektu opakovaně navštíví technické památky, interaktivní technické expozice, pracoviště technické vysoké školy a pracoviště vybraných zaměstnavatelů.
Pro školu projekt znamená i významnou pomoc při doplnění pomůcek využívaných pro výuku odborných předmětů elektrotechnických a strojírenských nebo fyziky. Pomůcky budou využity nejen pro účely projektu, ale i poté zvýší kvalitu vzdělávání na naší škole.
Zpráva o plnění projektu v podmínkách Partnera č. 15
Naše účast v projektu (článek na stránkách Pardubického kraje)
SPŠ Chrudim a projekt Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji
Žáci SPŠ Chrudim na cestách (článek na stránkách Pardubického kraje)
Udržitelnost projektu - kroužek elektrotechniky pro žáky ZŠ
Navazující aktivity SPŠ Chrudim
Prezentace na Marokánce (článek na stránkách Pardubického kraje)
Udržitelnost projektu - kroužek elektrotechniky pro žáky ZŠ - 2018
Zpráva o činnosti kroužku elektrotechniky 2018 - publikováno 27. 6. 2018
Nabídka kroužku elektrotechniky pro školní rok 2018-2019 - publikováno 27. 6. 2018
Výše uvedený článek je souhrnem dosavadních činností konaných v rámci projektu ERASMUS+ učiteli a žáky naší školy.
Připomeňme si tyto dosavadní činnosti spojené s projektem Erasmus (klikněte na níže uvedené odkazy), popisované ve výše uvedeném článku:
Čáslavská 973, 537 01 Chrudim
Telefon: 602 865 631