Úvod > Škola > Aktuality > Modernizace zázemí SPŠ Chrudim

Modernizace zázemí SPŠ Chrudim

Střední průmyslová škola Chrudim připravuje žáky technických oborů už téměř 120 let.

V současné době dochází k modernizaci zázemí této školy. Díky Pardubickému kraji, který je jejím zřizovatelem, byla v uplynulém období modernizace zásadně podpořena prostřednictvím projektu s názvem  Strojírensko – technické centrum Chrudim. V rámci tohoto projektu získala škola investiční prostředky v celkové výši 23 miliónů korun na nové moderní vybavení učeben, laboratoří a odborných pracovišť.

V současnosti finišuje realizace dalšího projektu s finanční spoluúčastí Pardubického kraje – SPŠ Chrudim – strojní vybavení školních dílen, v rámci kterého škola provedla stavební úpravy dílen praktického vyučování i odborného výcviku, vybavila je stroji a zařízeními pro výuku strojírenských předmětů – především soustruhy a frézkami. Na tento projekt byly škole poskytnuty prostředky ve výši 19,7 miliónu korun.

Podstatnou změnou prošly také budovy areálu školy…, více informací je uvedeno v článku Získejte perspektivní vzdělání – studujte technické obory na chrudimské průmyslovce. Pokud chcete vše vidět na vlastní oči, přijďte se podívat na Dny otevřených dveří, které se konají  ve dnech 30. listopadu 2018 (od 9 do 18 hodin), 1. prosince 2018 (od 8 do 12 hodin) a 16. ledna 2019 (od 9 do 18 hodin).

Těšíme se na Vás!

Ing. František Mihulka