Úvod > Škola > Aktuality > Soutěž odborných dovedností

Soutěž odborných dovedností

Střední průmyslová škola Chrudim pořádala ve dnech 12. a 13. března 2019 regionální kolo soutěže odborných dovedností žáků druhých a třetích ročníků oboru s výučním listem Obráběč kovů.

Soutěže se zúčastnili žáci středních odborných škol z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Jejich úkolem bylo v  teoretické části soutěže odpovědět na otázky z oblasti technologie, materiálů, nástrojů, postupů a BOZP vztahujících se k obrábění kovů. V praktické části bylo úkolem soutěžících vyrobit dle zadané dokumentace strojní součástky. Výsledky vyhodnotila dle jednoznačně stanovených kritérií komise pod vedením zkušeného pedagoga p. Vladimíra Šrámka ze Střední průmyslové školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Hradce Králové. Vítězství si v jednotlivcích odnesl žák Vítězslav Obolecký ze Střední průmyslové školy Chrudim. Soutěž potvrdila velmi dobrou úroveň vzdělání žáků v oboru Obráběč kovů ve všech školách, které se soutěže zúčastnily. Soutěž sponzorsky podpořily firmy Kovolis Hedvikov, CKP Chrudim a Dormer Pramet Šumperk, díky kterým si účastníci soutěže odnesli zajímavé ceny. Poděkování patří také organizátorům soutěže z řad pracovníků Střední průmyslové školy v Chrudimi - zástupci ředitele pro praktické vyučování a odborný výcvik Ing. Petru Záleskému, vedoucímu učiteli odborného výcviku p. Františku Navrátilovi a učiteli odborného výcviku p. Vlastislavu Pilařovi za všestranné zajištění spokojenosti soutěžících žáků a jejich pedagogů.

Níže je uveden odkaz na fotogalerii ze soutěže.