Úvod > Škola > Aktuality > Polytechnická stavebnice pro ZŠ Chrast

Polytechnická stavebnice pro ZŠ Chrast

Základní škola Chrast a Střední průmyslová škola Chrudim dlouhodobě spolupracují v oblastech polytechnického vzdělávání žáků, kariérového poradenství a s tím související volby povolání, realizují společně vzdělávací projekty Pardubického kraje a organizují pro žáky Soutěž technických dovedností. Jednou z důležitých oblastí je také spolupráce škol a firem, která umožňuje žákům obou škol poznávat formou exkurzí, návštěv v rámci dnů otevřených dveří, stáží a odborné praxe skutečné firemní prostředí a má motivovat žáky škol ke studiu žádaných technicky zaměřených studijních a učebních oborů.

A právě v rámci spolupráce škol a firem předali zástupci Střední průmyslové školy Chrudim ředitelce Základní školy Chrast Mgr. Lence Budínské velmi zajímavé a způsobem provedení neobvyklé stavebnice, které umožní žákům chrastecké školy vyzkoušet si svoje kreativní a tvůrčí schopnosti. Stavebnice zajistila chrudimská průmyslovka ve spolupráci se Sdružením pro výstavbu silnic Praha, která je jejím dlouholetým partnerem a odborným poradcem při výuce oboru silničního stavitelství Mechanik silničních strojů. Předání stavebnic je tak dalším příkladem praktické spolupráce mezi jednotlivými typy škol a firmami.

02 - Polytechnická stavebnice pro ZŠ Chrast.jpg 01 - Polytechnická stavebnice pro ZŠ Chrast.jpg 03 - Polytechnická stavebnice pro ZŠ Chrast.jpg