Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Polytechnické stavebnice

Polytechnické stavebniceSdružení pro výstavbu silnic Praha věnovalo polytechnické stavebnice 

Dne 19. ledna 2021 převzal ředitel Střední průmyslové školy v Chrudimi, Ing. František Mihulka, od jednatele společnosti Sdružení pro výstavbu silnic Praha, Ing. Petra Svobody, věcný dar ve formě pěti kusů polytechnických stavebnic. Předání se zúčastnil také ředitel oblastního závodu společnosti M-SILNICE a.s. v Chrudimi, Ing. Lukáš Hořčík. Fotografie zachycují průběh slavnostního předání. 

Stavebnice jsou určeny pro polytechnické vzdělávání žáků základních škol v našem regionu, se kterými naše škola spolupracuje v rámci popularizace vzdělávání v technických oborech. Svým provedením jsou velice zdařilé, na vysoké technické úrovni. Věříme, že budoucím uživatelům z řad žáků i pedagogů základních škol, přinesou mnoho inspirace a nových poznatků při toulkách světem techniky. 

Střední průmyslová škola v Chrudimi je dlouhodobým spolupracovníkem s výše uvedenými společnostmi v oblasti vzdělávání středoškolských studentů v oboru "Mechanik silničních strojů". Naše škola byla zvolena, stejně jako dalších 11 středních skol v České republice, jako prostředník pro distribuci darovaných stavebnic do základních škol. 

Předání polytechnické stavebnice - 1.jpg Předání polytechnické stavebnice - 2.jpg Předání polytechnické stavebnice - 3.jpg