Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Fotogalerie projektů > Erasmus + - smazat > Klíčová akce 1 - Erasmus+ > Job shadowing CZ - 15.3. - 21.3. 2015 > Článek na stránkách Pardubického kraje

Ekonomický job shadowing pedagogů Střední průmyslové školy Chrudim na Spojené škole Martin

Od roku 2014 probíhá v Evropské unii a přidružených zemích nový program pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+.

Střední průmyslová škola Chrudim se zapojila do Klíčové akce 1 tohoto programu podáním žádosti o grant na projekt Posílení odborných kompetencí žáků a pedagogů Střední průmyslové školy Chrudim, který byl v červenci 2014 schválen Národní agenturou k financování.

V období od 15. do 21. března 2015 tak tři pedagogové naší školy navštívili Spojenou školu v Martině, kde absolvovali zahraniční studijní pobyt v rámci tohoto projektu. 

Hlavní součástí stáže byla hospitační činnost a to zejména na hodinách předmětů ekonomika, podnikání, management, marketing, účetnictví, právní nauka, komunikace v podnikání, analýza v podnikání, bankovnictví pro podnikatele, pojišťovnictví pro podnikatele, podnikové finance, logistika a distribuce, statistika, hospodářský zeměpis a podnikatelská etika. Pedagogům byl také předveden postup tvorby podnikatelského plánu a jeho obhajoba studenty nebo problematika cvičné firmy. Zúčastnili se také pracovní schůzky předmětové komise ekonomiky. Na závěr stáže proběhlo setkání se zaměstnavateli v regionu. 

V osobním volnu měli účastníci možnost poznat přírodní krásy Slovenska, zejména města Martin a jeho okolí a třeba také shlédnout divadelní představení Les od ruského autora A. N. Ostrovského. 

Nové zkušenosti, poznatky a know-how získané díky této mobilitě, doufáme, poslouží ke zkvalitnění výuky ekonomických předmětů na naší škole.

 

Mgr. Zdeněk Šípek

koordinátor projektu

20. 6. Květa

Zítra: Alois

Návštěvnost stránek

1117241